Zinātniski pierādīts, ka mēs dažādi uztveram krāsas un formas no apkārtējās vides. Toņu palitra ir sadalīta pēc siltuma pakāpes. Attiecīgi mūsu pasaulē ir krāsas, kuras izsauc maigas un mierinošas emocijas vai otrādi - uzmundrina mūsu smadzenes. Tieši tāpēc krāsu nozīme mūsu interjerā ir ļoti svarīga, jo tā ir vide, kurā mēs pavadām daudz laika. Lai pareizi izveidotu atbilstošu interjeru savā mājā, var griezties pie interjera dizaina speciālistiem, jeb mēģināt pašam atrisināt šo uzdevumu.

Mūsdienu starpistabu durvis ražo no visdažādākajiem materiāliem un tiem ir liels krāsu klāsts. Pamata durvju krāsas atbilst dabīgiem koka toņiem, t.i. osis, ozols, rieksts, dižskābardis, ciedrs utt. Krāsu ir ļoti daudz, un katrs var atrast sev labāko. Tāpat mūsdienu tehnoloģijas ļauj ražot durvis ar dažādām teksturām, sākot ar dabīga koka tekstūras līdz pilnīgi  gludai virsmai. Viss atkarīgs no tā, kādam interjera uzdevumam tiek izvēlētas durvis.

Interjera izveidē ir jāņem vērā visus pamata komponetus, kuri veido kopēju atmosfēru.  Pie tiem pieder sienas, griesti, grīda, starpistabu durvis un mēbeles. Visiem šiem komponentiem ir jāveido kopēju ainu.

Tāpēc starpistabu durvīm ir diezgan liela loma interjerā, jo durvis ir sienu un grīdu neatņemama daļa, kurai ir jābūt harmonijā ar tiem. Mūsdienīgs risinājums kā saistīt kopā durvis ar sienām un grīdu ir grīdlīstes, durvju dekoratīvās apmales un karnīzes. Tieši tāpēc mūsu piedāvājumā ir durvju modeļu sērija, kurai ir grīdlīstes vienā stilā un krāsā ar durvju modeļiem.  Izvēloties durvis, var attiecīgi paņemt grīdlīstes tādā pašā krāsā un tekstūrā kā izvēlētās durvis, kā rezultātā durvis kopā ar grīdlīstēm veidos savā starpā saistītu interjera daļu. Tāpat arī durvju papildus dekoratīvie elementi var atbalsīt un uzturēt sienu noformējuma stilu. Piemēram, ja tiek izvēlētas sienas tapetes klasiskā vai baroka stilā, tad apkārt durvīm var uzstādīt dekoratīvās perforētās apmales, virs durvīm dekoratīvu karnīzi  un papildus uzstādīt dekoratīvās rozetes un cokoļus. Tāda durvju kompozīcija ne tikai atbalstīs tapešu stilu, bet arī veidos kopīgu greznu un bagātīgu sienu un durvju skatu. Bet, ja tiek izvēlēts istabas noformēšanas modernais jeb minimālisma stils, tad var izvēlēties tam stingri atbilstošus durvju modeļus, kā arī papildus pabeigt noformējumu ar plakanām un platām apmalēm, kā arī piemeklēt stilam atbilstošus durvju rokturus.

Ir gadījumi, kad telpās nevar uzstādīt standarta durvis, jo ir specifiskas tehniskas niases. Piemēram, ja tiek veikts remonts un jauns interjera dizains sērijveida vai vecās mājās, kurās, saprotams, ir savi tehniskie sarežģījumi. Var gadīties, ka standarta durvju vērtnes izmērs neder konkrētai telpai, jo durvju aile ir mazāka nekā pati vērtne, vai arī durvju ailē ir jau uzstādīta metāliskā kārba. Tādos gadījumos ir jāpasūta durvis pēc pasūtījuma no ražotnes, kas parasti atbilst lielam gaidīšanas termiņam. Bet var arī  paņemt standarta durvis,  un mūsu speciālisti kvalificēti pielāgos tās Jūsu konkrētajai  situācijai. Ar dažādu sagatavošanas un montāžas pakalpojumu klāstu var atrisināt gandrīz jebkuru telpas tehnisko problēmu. 

Ārdurvis – kādas izvēlēties?
Ārdurvis var uzskatīt par mājas sākumu, jo tas ir pirmais ko satiek cilvēks pirms ieiet ciemos. Attiecīgi mūsu māju ārdurvis veido to pirmo iespaidu,...